Değerli Katılımcılar,

Türkiye’de ilk defa yapılacak ve çoklu platform katılımcılarından oluşacak olan İntercity eRacing Cup’a katılım gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.
Hedefimiz “Sanaldan Gerçeğe” sloganı ile yapılacak olan yarışmada, yarışmacıları simülasyon ortamında birbirlerine karşı yarıştırarak kazanan kişiyi gerçekte pist üzerinde yarıştırmaktır. Kazanan yarışmacıyı pist üzerine çıkmadan üç tip elemelerden geçecektir.

  1. Ön Elemler: Zaman Karşı (Ocak 2019)
  2. Yarış Elemleri: Dört (4) Yarıştan Oluşacak Puanlı Şampiyona (Şubat 2019)
  3. Final Seçmeleri: İntercity İstanbul Park Kampında Gerçek Koşullarda Elemler (Mart 2019)

Final Seçmelerini kazanan TEK kişi 2019 sezonu boyunca İntercity Siver Cup’ta yarışma hakkı kazanacaktır.
Tüm elemlerin centilmenlik ve profesyonellik çerçevesi dahilinde geçirmeniz dileğiyle herkese bol şans diliyoruz.

Ön Eleme (Ocak 2019) takvimi ve tüm platformların bilgileri aşağıda yer almaktadır. Şubat 2019 takvimi ön elemeler sonuçlanınca açıklanacaktır.

*sormak istediğiniz tüm soruları info@eracingacademy.com a yazabilirsiniz

Assetto Corsa

1. Ön Eleme – Open Pit

Kayıtları kabul edilmiş olan tüm yarışmacılar 12 Ocak 10:00 – 19 Ocak 23:00 tarihleri arasında, kendilerine verilecek (mail yolu ile ulaştırılacak) olan şifre ile “Intercity eRacing Cup – eRacing Academy” odasına girebilirler. Oda, bahsi geçen tarihler arasında 7/24 açık olacaktır. Ön eleme seansı İtalya’nın Imola pistinde BMW 1M yol aracı ile yapılacaktır. 19 Ocak saat 23:00’da kapanacak olan ilk ön eleme seansında 7 gün boyunda en hızlı kırk (40) zamanı yapmış yarışmacılar ikinci ön eleme seanslarına katılma hakkı kazanacaktır.

Araç Bilgileri: BMW 1M, Sabit Setup, Semi-Slick Lastikler, TC “OFF”, SC “OFF”, ABS “Factory”, Mekanik Hasar “100%”, Yakıt Tüketimi “On”, Lastik Aşınması “1X”

Pist Bilgileri: Imola, Günün Saati “10:00”, Hava Durumu “Mild Clear”, Hava Sıcaklığı “26°C”, Pist Yüzeyi “Optimum”

 

2. Ön Eleme – Grup Seansları

İkinci ön eleme seanslarına katılma hakkı kazanma kırk (40) yarışmacı, 22,23,26 ve 27 Ocak tarihlerinde saat 20:00 – 23:00 saatleri arasında, Imola pistinde Lotus2-Eleven GT4 yarış aracı ile zamana karşı yarışacaklardır. Yine kendilerine verilecek (mail yolu ile ulaştırılacak) olan yeni bir şifre ile “İntercity eRacing Cup – eRacing Academy” odasına bahsi geçen tarihlerde girebilirler. Kırk (40) yarışmacı yirmi (20) kişilik ikişer (2’şer) gruplar halinde ikinci ön elemelere katılacaktır. İkinci ön eleme seanslarında en turu atmış yirmi (20) yarışmacı bir sonraki yarış elemelerine katılma hakkı kazanacaktır. Grup bilgileri ilk ön eleme seansından sonra açıklanacaktır. Her iki gruba verilecek olan şifreler farklı olacaktır.

Araç Bilgileri: Lotus2-Eleven GT4, Sabit Setup, Semi-Slick Lastikler, TC “OFF”, SC “OFF”, ABS “Factory”, Mekanik Hasar “100%”,

Pist Bilgileri: Imola, Günün Saati “10:00”, Hava Durumu “Mild Clear”, Hava Sıcaklığı “26°C”, Pist Yüzeyi “Optimum”

**Tüm yarışmacıların ptracker uygulamasını indirmeleri ve yüklemeleri zorunludur**
**Tüm yarışmacıların helicorsa uygulamasını indirmeleri ve yüklemeleri önemle tavsiye edilir**

iRacing

Kayıtları kabul edilmiş olan tüm yarışmacıları 12,15,18,19 ve 24 Ocak tarihlerinde, kendilerine verilecek (mail yolu ile ulaştırılacak) olan şifre ile “”Ned Birtek” tarafından açılan “İntercity eRacing Cup – eRacing Academy” odasına girebilirler. Bahsi geçen tarihlerde seanslar 20:00 – 24:00 saatleri arasında olacaktır. Ön eleme seansı Amerika’nın Summit Point pistinde (Raceway Layout ) Global Mazda MX-5 Cup yarış aracı ile yapılacaktır. Beş (5) günlük ön eleme seansları neticesinde en hızlı zamanı yapmış yirmi (20) yarışmacı bir sonraki yarış elemelerine katılma hakkı kazanacaktır.

Araç Bilgileri: Global Mazda MX-5 Cup, Standart “Baseline” Setup

Pist Bilgileri: Summit Point, Günün Saati “Morning” , Hava Sıcaklığı “iRacing Defaults”, Pist Kullanım “%100”

GT Sport

Kayıtları kabul edilmiş tüm yarışmacılar 13,14,16,17,20 ve 21 Ocak tarihlerinde saat 20:00 – 23:00 saatleri arasında yapılacaktır. Yarışmacılar, grup numaralarına göre PSN adı “eRacingAcademy” veya “eRacingAcademy_” olan hesaplardan açılacak olan odalara zamana karşı yarışacaklardır. Ön eleme seansları İspanya’nın Barcelona GP pistine Mercedes AMG A45 yol aracı ile yapılacaktır. Altı (6) günlük ön eleme seansları neticesinde en hızlı turu yapan yirmi (20) yarışmacı bir sonraki yarış elemelerine katılma hakkı kazanacaktır.

Araç Bilgileri: Mercedes AMG A45, Standart Setup, Ön/Arka Lastikler “Spor Yumuşak”, Araç Gücü 360 Bg (355 Bhp), Araç Ağırlığı 1555kg, Modifiye “Yasak”, Lastik Aşınması “1x”, Yakıt Tüketimi “1x”, Başlangıç Yakıtı “50 LT”, Kontra Viraj Yardımı “Yasak”, Aktif Denge Yönetimi “Yasak”, Sürüş Hattı “Yasak”, Otomatik Sürüş “Yasak”, Çekiş Kontrolü “Kısıtlama Yok”, ABS “Kısıtlama Yok”

Pist Bilgileri: Barcelona GP, Günün Saati “16:30 Güneşli”