Sim racing’i hem bir eSpor dalı, hem de motor sporlarına yeni sürücüler yetiştiren bir eğitim programı olarak düşlüyoruz. eRacing Academy olarak oluşturup, gerçekle bağlantılı dijital bir motor sporları dünyası kurmak istiyoruz. Sim racing, zeki adamın hobisidir; iyi bir sürücünün az da olsa mühendislik ve fizik bilmesi gerekir ki otomobilini gerektiği gibi ayarlayabilsin. Bu nedenle eSpor derken, aslında sim racing’i farklı bir yerde, daha seçkin bir noktada görüyoruz.

Nihai hedefimiz, bu işe meraklı gençleri gerçekte piste çıkarıp, fırsat verebilmek. Bu sürücü adayları, henüz sim racing’e başlamamış oyuncular bile olabilir; kimin, ne zaman motor sporlarının büyüsüne kapılacağını bilemeyiz. Bunu gerçekleştirebilmek için ortaya sağlam ve bilgili bir motor sporları topluluğunun çıkması gerekiyor. Hayalimizdeki topluluğa yönelik olarak simülasyonlar üzerinden sürüş teknikleri, araç dinamikleri ve motorsporları üzerine özgün içerikler üretmeyi planlıyoruz.

Jason Tahincioğlu

``Gerçekten Sanala Hızlı Bir Yolculuk``

1983 yılı Bristol, İngiltere’de doğdu ve yarış kariyerine karting sporu ile başladı. 2000-2008 seneleri arasında İngiltere Renault UK, Formula3, F3000, Le Mans, GP2 ve Süperlig Formula şampiyonalarında yarıştı. Buna 2005 yılında Toyota’nın L-Jordan F1 takımına ait aracıyla test yaparak ilk Türk F1 test pilotu oldu. Buna ilave olarak İngiltere’de University of Bath’te Otomotiv Mühendisliği okuyup üstüne Araç Dinamiği ve Performansı üzerine yüksek lisans yaptı.

2015 Nissan GT Academy’de final yarışını Hüseyin Dağlı’nın kazandığı Türkiye takımının mentörlüğünü yapan Jason, son yıllarda yarış simülasyonlarına merak saldı. eRacing Academy’le hem simülasyon sürücülerine hem de genç yarış sürücüsü adaylarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Nedim Birtek

``Hızlanmak istiyorsan doğru antrenman yapmalısın``

Eğer bu bir Top Gear üçlüsü olsaydı, Nedim “Captain Slow” lakaplı James May olurdu. Mottosu “Viraja yavaş gir, yavaş çık” olan Nedim’in hayatı, yıllarca yarış etkinliklerini izleyebilmek için forumdan foruma yayın linki arayarak ve simülayon hayalleri kurarak geçti. Bir süredir TIES TV ekranlarından, 24 saatlik simülasyon yarışlarını ara vermeden yayınlamak gibi ufak çılgınlıklar yapan Nedim’in, tüm zamanlardaki en favori yarış sürücüsü Graham HİLL.

Nedim’in tek isteği, kaliteli içeriğin ülkemizde tüm sim ve motor sporları severlere ulaşması.Ve Motorsporları ve Simülasyon yarışlarına olan ilginin daha da artması.