Değerli Katılımcılar,

Öncelikle Intercity eRacing Cup Yarış Elemeleri’ne katılma hakkı kazandığınız için sizleri tebrik ediyoruz. Ön Elemeler’de gösterdiğiniz üstün performans Türkiye’de ki sim racing akımının geleceği için umutverici. Bu verdiğiniz destekten dolayı tekrar teşekkür ediyoruz. Sizlere bu rekabet ortamının devamlılığı sağlamak bizim en büyük misyonumuzdur.

Hedefimiz “Sanaldan Gerçeğe” sloganı ile yapılacak olan yarışmada, yarışmacıları simülasyon ortamında birbirlerine karşı yarıştırarak kazanan kişiyi gerçekte pist üzerinde yarıştırmaktır. Kazanan yarışmacıyı pist üzerine çıkmadan iki tip elemeden daha geçireceğiz.

1- Yarış Elemleri: Dört (4) Yarıştan Oluşacak Puanlı Şampiyona (Şubat 2019)
2- Final Seçmeleri: Intercity İstanbul Park Kampında Gerçek Koşullarda Elemler (Mart 2019)

Yarış Elemelerin’de dört (4) yarış sonunda her platformda ilk üç (3) yarışmacı ile eRacing Academy’i inisiyatifinde artı bir (1) kişi Final Seçmeleri’ne gitme hakkı kazanacaktır. On iki (12) yarışmacının birbirine karşı yarışacağı Final Seçmeleri’ni kazanan TEK kişi 2019 sezonu boyunca Intercity Siver Cup’ta Intercity İstanbul Park’ın desteğiyle yarışma hakkı kazanacaktır.

Şubat ayı içerisinde geçecek olan Yarış Elemeleri’nin takvimi aşağıdaki gibidir.

Assetto Corsa

Ön Elemeler’de en hızlı zamanı yapmış yirmi (20) yarışmacı takvimde belirlenen gün ve saatlerde kendilerine verilecek olan oda şifrelerin ile kendi isimleri (Adı ve Soyadı olarak) ile katılmak zorundalardır. Takma ad (Nickname) ile yarışlara katılacak olan arkadaşlar yarıştan direk men edileceklerdir.

Dört yarışın neticesinde en yüksek puanı almış üç (3) yarışmacı ile eRacing Academy’nin inisiyatifi ile seçilecek olan bir (1) kişi son Final Elemeleri’ne katılma hakkı kazanacaktır.

iRacing

Ön Elemeler’de en hızlı zamanı yapmış yirmi (20) yarışmacı takvimde belirlenen gün ve saatlerde kendine verilecek olan oda şifreleri ile katılmak zorundalar.

Dört yarışın neticesinde en yükse puanı almış üç (3) yarışmacı ile eRacing Academy’nin inisiyatifi ile seçilecek olan bir (1) kişi son Final Elemeleri’ne katılma hakkı kazanacaktır.

GT Sport

Ön Elemeler’de en hızlı zamanı yapmış yirmi (20) yarışmacı takvimde belirlenen gün ve saatlerde kendine verilecek oda isimleri ile katılmak zorundalar.

İki (2) tane onar (10’ar) kişilik gruplar halinde yapılacak olan ilk üç (3) yarışta, her grupta en yüksek puanı almış olan altışar (6’ar) kişi (toplamda on iki (12) kişi) son finale katılma hakkı kazanacaklar.

Son final yarışında ilk üçe (3’e) giren yarışmacılar ile eRacing Academy’nin inisiyatifi ile seçilecek olan bir (1) kişi son Final Elemeleri’ne katılma hakkı kazanacaktır.

Araç giydirmeleriniz takvimdeki yarışlardan yetmiş iki (72) saat evvelinden sizlerle paylaşılacaktır.

Yarış Formatı

Assetto Corsa için belirlenen yarış formatı aşağıdaki gibidir;

– Antrenman 30 dk.
– Sıralama Turları 20 dk.
– Yarış 40 dk.

iRacing için belirlenen yarış formatı aşağıdaki gibidir;

– Antrenman 30 dk.
– Sıralama Turları 20 dk.
– Yarış 40 dk. GT Sport için belirlemen yarış formatı aşağıdaki gibidir;
– Antrenman/Sıralama Turları 40 dk.
– Yarış 40 dk.

Puanlama Sistemi
Yarışlarda dereceye giren yarışmacıların alacakları puanlar aşağıdaki gibidir,

Pozisyon 1 2 3 4 5 6 7 8
Puan 10 8 6 5 4 3 2 1

Sıralama turlarında en hızlı zamanı elde etmiş ile yarış içerisinde en hızlı tur zamanını atan yarışmacılar ilave olarak birer (1’er) puan daha alacaklardır.