İntercity eRacing Cup Başlıyor

eRacing Academy kurulurken, belli ilkeler belirlendi. Bu ilkeler, yarış simülasyonlarını Türkiye’de tanıtmak ve günümüz yarış simülasyonlarının motor sporlarının bir dalı olabileceğini göstermekti. Bu ilkeler doğrultusunda sloganımızı da “Sanaldan Gerçeğe” olarak belirledik.

Önce OMEN by HP GT Cup ile dünyanın gerçeğe en yakın yarış simülasyonunda, Türkiye’nin en iyi simülasyon sürücülerini bir araya getirdik.

Şimdiyse İntercity İstanbul Park’ın desteğiyle, gerçek hayatta yarışma imkanı bulamamış simülasyon sürücülerini İstanbul Park’a çıkartıyoruz. Sim racing’in en hızlıları, bu yarışmayla beraber İntercity bünyesinde düzenlenen şampiyonalarında yarışma hakkı kazanacak.

2019 yılında başlayacak İntercity eRacing Cup’ın elemeleri, PC’de iRacing ve Assetto Corsa, PS4’te ise Gran Turismo platformlarında yapılacak. Ön elemelerin ardından sürücüler, ön elemeyi geçtikleri oyunda (birden fazla olabilir) online olarak yapılacak eleme yarışlarına girecekler. Sonunda üç platformun en iyi sürücüleri, İntercity İstanbul Park’ta, Jason Tahincioğlu tarafından testlere ve eğitime tabii tutulacak. En iyi sürücü, yarışmanın sonunda Intercity Silver Cup’ta ücretsiz olarak yarışma imkanı kazanacak.

Yarışmaya katılmak ve İntercity İstanbul Park bünyesinde yarışma fırsatı elde edebilmek için, katılımcıların 1 Mart 2003 ve 1 Ocak 1990 tarihleri arasında doğmuş olmaları ve Spor Bakanlığı ile Tosfed’in resmi onayını almış herhangi bir pist yarışında start almamış olmaları (Rally, Rally Kros, Tırmanma, Off-Road, Karting vb. yarışlar buna dahil değil) gerekiyor.

eRacing Academy olarak bu yarışmayla en imkansız görünen hayallerin dahi gerçek olabileceğini göstermek istiyoruz.